Elektrozawór gazowy

Elektrozawór gazowy LPG to urządzenie, które dedykowane jest do regulacji przepływu gazu. Zadanie kontrolowania przepływu gazu jest o tyle ważne, że wspomaga pracę instalacji gazowej, co w efekcie pozwala na bezawaryjną pracę instalacji gazowej. Każdy elektrozawór gazowy LPG odznacza się konkretną budową, właściwościami, materiałem oraz przeznaczeniem. Tym samym elektrozawór gazowy służy przede wszystkim do kontrolowania przepływu gazu w fazie ciekłej i jego późniejszego odfiltrowania.

W naszej ofercie znajdą Państwo różnego rodzaju elektrozawory do gazu, które pochodzą od sprawdzonych producentów. Niezwykle bogaty wybór produktów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Z kolei cechy produktu i precyzyjne rozwiązania inżynieryjne pozwalają na skuteczny dopływ gazu przez elektrozawór LPG.

Sprawdź nasza ofertę:

Impco

Parownik gazu

Przewody gazowe LPG

Elektrozawór gazowy

 

Elektrozawór gazowy.
Elektrozawór gazowy LPG.

Elektrozawór gazowy LPG – schemat działania

 

Zasada działania elektrozaworu gazowego jest bardzo prosta. Mianowicie zaraz po pojawieniu się napięcia na stykach tzw. trzpień elektrozaworu zostaje unoszony za pomocą siły wytworzonej przez prąd, który płynie z uzwojenia cewki. W taki właśnie sposób zostaje otworzony przepływ gazu. Tym samym faza ciekła przepływa przez filtr, w którym zatrzymują się osady i inne zanieczyszczenia, które mogą zanieczyszczać wtryskiwacze. Wszystkie nasze elektrozawory zostały dokładnie sprawdzone przez producenta, tak samo pod względem jakości wykonania, jak i codziennej eksploatacji.

Elektrozawór gazowy LPG – powszechne wykorzystanie

Elektrozawór gazowy występuje przede wszystkim w pojazdach, które posiadają zamontowaną instalację LPG. Jego działanie opiera się na zapewnieniu oraz odcinaniu gazu z tzw. zbiornika do parownika. W ten sposób instalacja gazowa LPG może prawidłowo działać i jednocześnie jest zabezpieczona przed niekontrolowanym wyciekiem substancji gazowej. Ponadto każdy z użytkowników pojazdu na gaz zasadniczo musi pamiętać, że w momencie uszkodzenia takiego elektrozaworu gazowego mogą pojawić się różnego rodzaju problemy z silnikiem.

W najbardziej skrajnych przypadkach w sytuacji niemożliwości zamknięcia dopływu gazu nawet pożar w komorze silnika. Dlatego tak ważna jest kwestia właściwego podłączenia, aby zawór był w pełni sprawny i skutecznie realizował powierzone mu zadania.

  Elektrozawór gazowy do przepływu gazu.
  Elektrozawór LPG.

  Elektrozawór gazowy – poprawia pracę instalacji gazowej

   

   

   Ogólne zasady działania produktu, jakim jest elektrozawór gazowy LPG, są niemal identyczne jak w przypadku innego rodzaju elektrozaworów. Takie same są również funkcje, które są przez niego pełnione, a mianowicie regulowanie przepływu gazu w konkretnej instalacji LPG. W chwili, kiedy zabranie napięcia w instalacji to elektrozawór gazowy samoczynnie się zamyka, wstrzymując jednocześnie przepływ gazu. Z kolei w momencie pojawienia się napięcia po ręcznym zdjęciu blokady bezpieczeństwa, możliwe jest ponowne rozpoczęcie pracy.

  W naszym asortymencie posiadamy wiele doskonałych urządzeń, które wspomagają codzienną pracę instalacji gazowej. Z kolei w skład zestawu wchodzi elektrozawór gazowy i elementy, dzięki którym możliwe jest jego podłączenie. Wszystkie produkty, jakie posiadamy w swoim asortymencie, wyróżniają się najwyższą jakością i niezawodnym funkcjonowaniem. Sprawdź naszą ofertę dokładnie, co pozwoli CI na wybranie najlepsze dla siebie rozwiązania.

   

  Jesteś zdecydowany?

  Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
  Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dostosowując się do jego potrzeb.

  Skontaktuj się z nami